O projektu

Tento malý informační systém byl vytvořen jako bakalářská práce na téma „Via Sancta – tvorba informačního systému o poutní cestě“.

Práci na Katedře mapování a kartografie na Fakultě stavební ČVUT zpracoval Ondřej Pospíšil, vedoucím práce byl Ing. Jindřich Hodač, Ph.D.
Případné dotazy, náměty, připomínky nebo, v ideálním případě, nápady na vylepšení systému či upozornění na možné chyby tedy prosím posílejte přímo mně, či v budoucnu hlavnímu administrátorovi stránek. Stránky dosud nejsou úplně dokončeny, spousta funkcí teprve čeká na realizaci. Je ale možné se zaregistrovat, přihlásit a vkládat nebo upravovat informace ke kaplím a fotografie.
Text bakalářské práce je k nahlédnutí či stažení zde, prezentace k obhajobě práce zde.Webové stránky by měly být teprve počátkem většího projektu, který je zaměřený a „znovuoživení“ této nejslavnější české poutní cesty a případně opravy něktrých kaplí a vytvoření stezky vedoucí trasou poutní cesty kolem kaplí.Poutníkům, turistům, památkářům i zvědavcům a náhodným návštěvníkům těchto stránek přeji ať se jim líbí a ať zde najdou co hledali (a také něco nového). Toto byl záměr a situace v letech cca 2009 – 2012.

 

Od začátku roku 2013 byla tato bakalářská práce převedena na nové stránky (via-sancta.cz) a rozšířena o popis mariánské a svatováclavské části, která v sobě bude zahrnovat i krátký popis míst části obrazů,  soch, ikon v různých formách naší mariánské Madony, Matky Boží …

 

Ondřej Pospíšil & Bohu známý bratr, admin www stránek
Via Sancta_logoIkonka_Palladium